Oradeni medaliati international si national la judo, polo, tenis, scrima, atletism, box, taekwon-do, karate traditional, karate kyokushin, tir cu arcul si gimnastica ritmica !

| 0 comments

Mai jos aveti cateva rezultate importante obtinute de oradeni in competiile nationale si internationale in 2015. S-au adunat atatea pentru ca n-am mai scris de mult. Promit ca voi scrie mai des. Bravo Oradeaa!

Campionat European Scrima Cadeti si Juniori, Maribor, Slovenia 2015:

Bianca Benea – medalie bronz – spada feminin

Open African Judo Seniori Casablanca, Maroc 2015:

Larisa Florian – medalie bronz – 52 kg

CSM JC Liberty Oradea – antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco

Cupa Europeana Judo Cadeti u18 Cluj Napoca 2015:

Vlad Luncan – medalie aur – 50 kg

JC Liberty CSS LPS Bihorul – antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco

Cupa Europeana Judo Cadeti u18 Zagreb 2015:

Vlad Luncan – medalie bronz – 50 kg

JC Liberty CSS LPS Bihorul – antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco

CN Judo Tineret u23 Oradea 2015:

Larisa Florian – medalie aur – 52 kg
Andreea Florian – medalie aur – 62 kg
Lorena Podelenczki – medalie aur – 70 kg
Madalina Pantea – medalie aur – 78 kg
Vlad Visan – medalie aur – 81 kg
Kunszabo Luca – medalie aur – 100 kg
Razvan Bodea – medalie argint – 90 kg
Farkas Zoltan – medalie argint – 81 kg
Georgiana Pantea – medalie bronz – 70 kg
Farkas Bertalana – medalie bronz – 66 kg
Mircea Pop – medalie bronz – 81 kg
Denisa Bente – medalie bronz – 48 kg (CS Crisul)

antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco, Emil Morar (CSM JC Liberty) si Olimpia Ianc (CS Crisul)

Cupa Romaniei Judo Seniori Iasi 2015:

Ioana Matei – medalie aur – 48 kg
Lorena Podelenczki – medalie aur – 78 kg
Laszlo Szoke – medalie aur – 66 kg
Denis Mititelu – medalie aur – 81 kg
Madalina Pantea – medalie argint – 78 kg
Luca Kunszabo – medalie argint – 100 kg
Vlad Visan – medalie bronz – 81 kg

CSM JC Liberty – antrenori Aurelian Fleisz, Emil Morar

CN Judo Juniori IV u15 Pitesti 2015:

David Fodor – medalie argint – 50 kg
Alexandru Popa – medalie bronz – 55 kg

CSS LPS Bihorul JC Liberty – antrenor Emil Morar

CN Universitar Judo Sibiu 2015:

Ioana Matei – medalie aur – 48 kg
Larisa Florian – medalie aur – 52 kg
Georgiana Pantea – medalie aur – 70 kg
Lorena Podelenczki – medalie aur – 78 kg
Madalina Pantea – medalie aur – +78 kg
Pop Cristian Mircea – medalie aur – 81 kg
Bodea Razvan – medalie bronz – 90 kg

CN Judo Juniori I Baia Mare 2015:

Larisa Florian – medalie aur – 52 kg
Vlad Luncan – medalie aur – 55 kg
Luca Kunszabo – medalie aur – 100 kg
Razvan Bodea – medalie argint – 90 kg
David Pusztai – medalie bronz – 73 kg
Denisa Bente – medalie bronz – 48 kg
Daniela David – medalie bronz – 70 kg

JC Liberty LPS Bihorul – antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco, Emil Morar – primii 5
CS Crisul – antrenoare Olimpia Ianc (ultimele 2)

CN Juniori II Judo Craiova 2015:

Vlad Luncan – medalie aur – 50 kg
Florin Suciu – medalie argint – 90 kg
Catalin Popa – medalie bronz – 73 kg

JC Liberty CSS LPS Bihorul – antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco, Olimpia Ianc, Emil Morar

CN Judo Juniori III u16 Focsani 2015:

Alex Mierlut – medalie aur – +81 kg
Cristina David – medalie argint – 63 kg
Mihai Tamasan – medalie argint – 66 kg
Echipa fem Euroregiunea 6 (Nord-Vest) – medalie aur – oradence in componenta, Cristina David (63 kg) si Dara Bente (52 kg)
Echipa masc Euroregiunea 6 – medalie bronz – oradeni in componenta, Alexandru Popa (55 kg), Dominik Ludescher (60 kg), Mihai Tamasan, David Salajan (66 kg), David Ignatescu (73 kg), Denzel Bechean (81 kg) si Alex Mierlut (+81 kg).

JC Liberty CSS LPS Bihorul – antrenori Olimpia Ianc, Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco, Emil Morar

CN Judo Echipe Seniori Satu Mare 2015:

Echipa fem CSM JC Liberty – medalie bronz – Ioana Matei (52 kg), Denisa Bente (57 kg), Paula Kanalas (63 kg), Andreea Florian, Georgiana Pantea (70 kg), Madalina Pantea (+70 kg)

CSM JC Liberty – antreori Aurelian Fleisz si Emil Morar

Campionatul European Karate Kyokushin Tineret si Seniori Varsovia, Polonia 2015:

Marius Ilas – medalie aur – categoria mijlocie seniori
Viviana Chirila – medalie bronz – +65 kg senioare
George Suciu – medalie bronz – +70 kg seniori
Andreea Mercea – medalie aur – -65 kg tineret

CSU Gym Oradea (primii doi) si CSC Sanmartin

Campionatul European de Karate Traditional Fudokan Napoli, Itailia 2015:

Andrei Luca – medalie aur – la kumite individual si kumite echipe la cadeti
Raul Tudorica – medalie aur – la kata individual si kata echipe seniori
Darius Luca – medalie argint – la kumite echipe copii II (10-11 ani)
Andrei Luca – medalie argint – la fukugo individual cadeti.

SKT UAMT-Universitatea Agora Oradea – antrenori Raul Tudorica, Bernath Csaba si Melania Campan

CN Polo jun I Oradea 2015:

CS Crisul Oradea – vicecampioana nationala
(Lot: Raul Gavris, Sergiu Terean – portari; Szaba Roland, Szabo Istvan, Antonio Alexandrescu, Gabor Norbert, Cristian Dobre, Cristian Draghici, Cristian Terec, Kovats Viktor, Bogdan Remes, Cristian Seichei, Bogdan Codila, Serban Mureşan, Gui Zalan – antrenori Ciprian Campianu si Eugen Bajenaru)

Turneu Tenis ITF Palmanova, Spania 2015:

Irina Bara/Agnes Bukta – medalie aur – tenis dublu

Cros Montreal, Canada 2015:

Simona Kadas – medalia argint – 5000 metri

Antrenor Kadas Karoly

CN Universitar Atletism Bacau 2015:

Alexandru Mehes – medalie bronz – aruncarea greutatii

CS Crisul – antrenorii Livia si Albert Mehes

CN Atletism Sala Jun III Bacau 2015:

Maria Antonia Teusdea – medalie aur – saritura in inaltime

CSS LPS Bihorul – antrenor Virgil Preda

CN Aruncari Lungi Arad 2015:

Mark Octavian Pop – medalie argint – aruncarea sulitei jun II

CSS LPS Bihorul – antrenor Liviu David

CN Atletism jun II 2015:

Claudiu Hasegan – medalii aur – sarituri in inaltime si lungime

CS CN Mihai Eminescu CSU Oradea – antrenori Florin Indrie si Virgil Preda

CN Scolar de Karate si Discipline Asociate si Cupa Palatului Shogunul Oradea 2015:

25 de titluri nationale din 50 de sportivi

CN Indoor Tir cu Arcul jun II si III Bucuresti 2015:

Cristina Pavel – medalie aur – arc compound jun III
Viktor Kiss – medalie aur – arc compound jun III
Vivien Balteanu – medalie argint – arc compound jun III
Cosmin Antal – medalie bronz – arc compound jun III

CS Redpoint Oradea – antrenor Luca Baroni

CN Indoor Tir cu Arcul Seniori 2015:

Ovidiu Mihalas-Lesei – medalie aur – arc traditional

CN Box Jun Buzau 2015:

Danut Cotuna – medalie bronz – 52 kg

CS Crisul – antrenor Miklos Mihai

CN Box Seniori Brailia 2015:

Ioan Osvat – medalie bronz – +91 kg

CS Crisul – antrenor Miklos Mihai

CN Lupte Greco-Romane Cluj Napoca 2015:

Iulian Ciuta – medalie argint – 71 kg

CSS LPS Bihorul – antrenor Nelu Pop

Campionat Balcanic Culturism si Fitness Reghin 2015:

Cosmin Antonescu – medalie bronz – 75 kg juniori

Heredeu Gold Gym – antrenor Remus Heredeu

CN Culturism Cadeti si Juniori Iasi 2015:

Cosmin Antonescu – medalie argint – 70 kg jun mari
Alexandru Bala – medalie bronz – +70 kg jun mici

Heredeu Gold Gym – antrenor Remus Heredeu

CN Scolar Gimnastica Ritmica 2015:

Laura Lupse – medalie argint – panglica cat IV
Laura Lupse – medalii bronz – individual compus si cerc, cat IV
Bianca Jurca – medalie bronz – minge si panglica senioare
CSS LPS Bihorul – medalie bronz – Bianca Jurca si Andresa Covaci

CSS LPS Bihorul – antrenoare Cristina Ladescu, Alexandra Ille

Cupa Open Spirit Taekwon-do ITF Ungaria 2015:

Andreea Ganea – medalie aur – la lupta senioare -68 kg
David Sferle – medalie aur – la lupta juniori mici +55 kg
Marilena Sava – medalie rgint – la lupta senioare -68 kg
Andreea Ganea – medalie bronz – la tull senioare 2-3 dan

CS King Do Lions Oradea – antrenor Romeo Tulkos

CN organizat de Federatia Romana de Sporturi Coreene Copii, Juniori si Seniori Oradea 2015:

King Do Lions (antreor Romeo Tulkos) au urcat de 41 de ori pe podium, avand 22 de locuri 1, 12 locuri 2 si 6 locuri 3
Royal Kwon (anrenor Francisc Tripa) a avut 4 locuri 1, 9 locuri 2 si doua locuri 3

Campioni nationali:

Ducu Briana – lupta copii -58kg și tehnici speciale,
David Sferle- tull 4-3 gup, tehnici speciale si lupta copii +58kg
Antoniu Irimus – tull copii 1DAN si lupta copii -50kg
Alex Macarie – lupta copii -42kg
Kenyeres Alex – lupta copii -10ani/+40kg
Patrick Irimus – luptă -8ani/+130 cm
Camelia Ionescu – lupta jun.-58kg si spargeri forta
Szabo Adam – spargeri forta juniori
David Muresan – lupta jun.-57kg,tull si tehnici speciale
Andreea Ganea – tull 3DAN, lupta senioare -63kg, tehnici speciale si spargeri forta
Bogdan Gug – spargeri forta seniori
Szabo Sergiu – lupta seniori -71kg (King Do Lions)
Andre Richard -tull copii 6-5 Gup
Kis Robert – lupta seniori +85 kg
Tripa Renata – tull senioare 8-1gup
Magics Csaba – tull seniori (Royal Kwon)

Cupa Open Taekwon-do Presov, Slovacia 2015:

King Do Lions (antrenor Romeo Tulkos) a cucerit 14 locuri 1, 11 locuri 2 si 8 locuri 3, Andreea Ganea, cea mai buna senioare a competitiei
Tae Kyon (antrenor Alexandru Sas) a cucerit 3 locuri 1, , 2 locuri 2 si 3 locuri 3

Campioni:

David Muresan – tehnici speciale juniori
Szabo Adam – spargeri forta juniori
Antoniu Irimus – tull si lupta -54 kg
Camelia Ionescu – tull si lupta -60 kg
Razvan Cotut – tull 8-7 Gup
Andreea Ganea – lupta -63 kg, tehnici speciale si spargeri forta
Bogdan Gug – spargeri forta
Bodea Bazil – tull 5-4 Gup
David Sferle – lupta +65kg si tehnici speciale (King Do Lions)
Vlad Gavruta – tull individual juniori si lupta individual juniori -62 kg
Catalin Topai – tehnici speciale individual seniori (Tae Kyon)

CN Taekwon-do ITF Petrosani 2015:

Vlad Gavruta – medalie argint – lupta individual juniori – 62 kg
Andrei Birta – medalie argint – tull individual centuri colorate seniori masculin
Catalin Topai – medalie argint – tehnici speciale individual seniori – medalie bronz – lupta individual seniori masculin -78 kg
Echipa Catalin Topai, Andrei Birta si Szabo Robert – medalie bronz – echipe seniori

Tae Kyon Oradea- antrenor Alexandru Sas

Noaghi Evelyn – medalie aur – tehnici speciale si medalie argint spargere forta
Sabin Ţatu – medalie aur – la luptă -85 kg
Teodora Beke – medalie bronz – la tull 1 dan

CS West Team Oradea – antrenoare Tunyogi Hajnalka

Concurs Regional Inot Copii Baia Mare 2015:

Mihnea Dascalescu (11 ani), locurile 1 la 50 m bras, 50 şi 200 m liber, respectiv locul 3 la 50 m spate; Papp Zselyke (11 ani), locul 2 la 50 m spate, respectiv locurile 3 la 50 m bras si 50 m fluture.

CS Crisul – antrenori Illes Zsolt, Georgeta Schier

Leave a Reply

Required fields are marked *.