Oradeni medaliati la scrima, taekwon-do, karate traditional, judo si box !

| 0 comments

In acest sfarsit de saptamana au fost competitii sportive importante, iar oradenii si-au facut din nou treaba, luand multe medalii.

Campionat National Spada Tineret:

Lucian Ciovica – medalie argint – spada tineret

Turneu International Spada Olimpicii Budapesta:

Benea Bianca – medalie aur – spada sperante

(antrenor Nicolae Ille)

Taekwon-do ITF Cupa Presov, Slovacia 2014:

12 medalii de aur, 14 medalii de argint si 7 medalii de bronz – clubul King Do Lions Oradea (antrenor Romeo Tulkos)

Locul I

IOSZIV ANTONIO- lupta copii – 6 ani;
IOSZIV MAYA – lupta copii fem. – 8 ani si tull copii fem
IRIMUŞ ANTONIU – lupta copii masc. -48 kg
IOSZIV NICOLE – tehnici speciale jun. fem
MUREŞAN DAVID – tehnici speciale jun. masc
IONESCU CAMELIA – tull copii fem -14 ani; lupta copii fem si tehn speciale copii fem
SZABO ADAM – spargeri forsa jun masc
GANEA ANDREEA – lupta senioare -62 kg
TULL SENIOARE ECHIPE FEMININ

Locul II

SFERLE DAVID – lupta copii masc – 60 kg
SZABO ADAM – tehnici speciale juniori masc
GANEA ANDREEA – tull 2 DAN, spargeri forta senioare si tehnici speciale senioare
GUG BOGDAN – lupta seniori -85 kg
LAKATOS ANDREI – tull seniori 1 DAN
SZALARDI KINGA – lupta senioare – 50 kg
MOLCSAN TAMAS – tehnici speciale seniori
IOSZIV NICOLE – lupta junioare -45 kg
TULL COPII ECHIPE
LUPTA ECHIPE SENIOARE
LUPTA ECHIPE SENIORI

Locul III

CHEREJA SASA – lupta seniori -85 kg
LAKATOS ANDREI – lupta seniori -78 kg
MUREŞAN DAVID – lupta juniori – 56 kg şi tull juniori 1 DAN
GUG BOGDAN – spargeri forta seniori
ŢÎRLE CRISTINA – lupta senioare -62 kg
IOSZIV NICOLE – tull junioare centuri colorate

Andreea Ganea (senioare) si Szabo Adam (junior) – cei mai buni sportivi ai competitiei

Campionat National Judo Echipe Seniori Cluj 2014:

CSM Liberty Oradea (Ioana Matei 52 kg, Patricia Petras, Larisa Florian 57 kg, Andreea Florian 63 kg, Georgiana Pantea, Lorena Podelenszki 70 kg, Madalina Pantea +70 kg) – medalie argint – judo feminin echipe

CSM Liberty Oradea B (Stefan Mateescu 66 kg, Denis Mititelu, Andrei Gusa 73 kg, Vlad Visan, Mircea Pop 81 kg, Razvan Bodea, Zoltan Farkas 90 kg, Zsolt Balla +90 kg) – medalie argint – judo masculin echipe

CSM Liberty Oradea A (Laszlo Szoke 66 kg, Dan Fasie, David Pusztai 73 kg, Costel Danculea, Adrian Merge 81 kg, Valentin Radu, Andrei Stoica 90 kg, Luca Kunszabo +90 kg) – medalie bronz – judo masculin echipe

(antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Gocearenko si Emil Morar)

Campionat National Karate Tradiţional Zona TRANSILVANNIA – Copii, Cadeti, Juniori, Tineret si Seniori, Sanmartin 2014:

Locuri I
Botez Robert Diner – fuku-go individual masculin – Junior
Botez Robert Diner – kumite individual masculin – Junior
Botez Robert Diner , Kiraly Mark, Ristea George – kata ech. masc – Junior
Botez Robert Diner , Kiraly Mark, Ristea George – kumite ech. masc – Junior
Kalman Szabolcs – kata individual masculin – Cadeti
Kalman Szabolcs – kumite individual masculin – Cadeti
Kalman Szabolcs – fuku-go individual masculin – Cadeti
Moga Andrei si Kalman Szabolcs – enbu masc. – Cadeti
Moga Andrei, Luca Andrei , Kalman Szabolcs – kata ech. masc – Cadeți
Moga Andrei, Luca Andrei , Kalman Szabolcs – kumite ech. masc – Cadeti
Hava Antonio, Tautan Andrei , Iancu Raul – kata ech. masc – C1
Higyed Erik – kata individual masculin – C2
Iancu Raul – kumite individual masculin – C2
Tăuțan Ionuț, Luca Darius – enbu masculin – C3

Locuri II
Tudorica Raul – Mircea – kata individual masculin – Senior
Kiraly Mark – kata individual masculin – Junior
Kiraly Mark – fuku-go individual masculin – Junior
Moga Andrei – kata individual masculin – Cadeti
Tautan Andrei – kumite individual masc. – C1
Tauaan Andrei, Hava Antonio, Iancu Raul, Olariu Răzvan – kumite ech. – C1

Locuri III
Tudorica Raul – Mircea – fuku-go individual masculin – Senior
Botez Robert Diner – kata individual masculin – Junior
Ristea George – kumite individual masc. – Junior
Luca Andrei – kumite individual masc – Cadeti
Luca Andrei – fuku-go individual masc – Cadeti
Moga Andrei – fuku-go individual masc – Cadeti
Tautan Andrei – kata individual masculin – C1
Higyed Erick – kumite individual masculin – C2
Luca Darius – kumite individual masculin – C3
Tautan Ionut – kumite individual masculin – C3

(antreori Tudorica Raul si Bernath Csaba)

Cupa Romaniei Box:

Rares Macaru – medalie bronz – 81 kg
Ionel Osvat – medalie bronz – +91 kg

(antrenor Mihai Miklos)

Leave a Reply

Required fields are marked *.