Program Toamna Oradeana 2013 !

| 0 comments

Imi cer scuze ca am intarziat cu programul. Nu comentez programul, sper doar ca anul viitor sa nu mai fie impreuna Toamna Oradeana, cu Festivalul International de Teatru. Sunt doua brand-uri, care trebuie sa se promoveze separat.

Vineri 20 septembrie 2013

Saptamana Prieteniei pentru Pace, organizata cu sprijinul Uniunii Femeilor Bihor Oradea
– ora 10:00 – 1200 actiuni stradale a unitatilor de invatamant din Oradea
– ora 13:00 – 1400 conferinta de presa in Sala Mică PMO – Mesaje pentru pace
Festivalul International de Teatru Oradea
– ora 14:00 – Strada Republicii (Pietonala) – Compania de Teatru Become, Sibiu – STATUI VIVANTE
– ora 17:30 – Parada Critical Mass (Probikers) pe traseul Parcul Magnoliei – Transilvaniei – Bd. Dacia – Pc. Petofi – Bd. Magheru – Independentei – Piata Regele Ferdinand si deschiderea oficiala a manifestarilor din cadrul Toamnei Orădene 2013
– ora 18:00 – Parada alaiul de prezentare a costumelor de teatru – Teatrul Regina Maria Oradea, Trupa Famous Dance, pe traseul Magazin Crisul – Strada Republicii (Pietonala) – Platoul Teatrul Regina Maria
– ora 19:00 – Sala Mare a Teatrului Regina Maria – Deschiderea oficiala a Festivalul Internaţional de Teatru Oradea – sectiunea Teatru Muzica Dans – premiera în festival PRODUCATORII de Mel Brooks, regia artistica Halasi Imre

Sambata 21 septembrie 2013

– ora 12:30 – ora 19:00 – Acces gratuit in Turnul Primariei
– ora 14:00 – Strada Republicii (Pietonala) – Compania de Teatru Become, Sibiu – STATUI VIVANTE
– ora 17:00 – Sala Studio – Athanor Theatre Germania – sectiunea Teatru Scurt, LECTIA de Eugene Ionesco, regia artistica Florin Vidamski
– ora 18:00 – Parada Ansamblul Aztlan din Mexic pe traseul Magazin Crisul – Strada Republicii (Pietonala) – Teatrul Regina Maria
– ora 19:00 – Sala Mare – Teatrul Maghiar de Stat Cluj – sectiunea Teatru Muzica Dans – LEONIDA GEM SESSION, versiunea scenica Tompa Gabor si Andras Visky, regia artistica Tompa Gabor
– ora 19:00 – Concert in aer liber susţinut de Ansamblul Aztlan din Mexic
– ora 19:50 – Concert in aer liber susţinut de David Bryan
– ora 20:30 – Concert in aer liber susţinut de Anca Caus
– ora 21:00 – Concert in aer liber susţinut de Stefan Stan
– ora 20:00 – Club Stage – Compania de teatru Become, Sibiu – „Insomniacii” de Mimi Branescu
– ora 20:00 – Moszkva Cafe – Asociatia Culturala Teatrek, Targu-Mures – TOM & JERRY de Rick Cleveland, regia artistica Nicoleta Danila – spectacol interzis sub 14 ani

Duminica 22 septembrie 2013

– ora 14:00 – Strada Republicii (Pietonala) – Compania de Teatru Become, Sibiu – STATUI VIVANTE
– ora 17:00 – Sala Studio – Spectacol independent Cluj Napoca – sectiunea Teatru Scurt – ANGAJARE DE CLOVN de Matei Visniec, regia artistica Alexandru Gherman
– ora 19:00 si ora 2100 – Sala Mare – Teatrul de Comedie Bucuresti – secţiunea Teatru Scurt – URATUL de Marius Von Mayenburg, regia artistica Vlad Cristache
– ora 19:00 – Concert in aer liber susţinut de EMStreat
– ora 19:30 – Concert in aer liber susţinut de Dancs AnnaMaria
– ora 20:10 – Concert in aer liber susţinut de Natalia Selegean
– ora 20:40 – Concert in aer liber susţinut de Celia
– ora 21:00 – Casa de Cultura a Sindicatelor – Teatrul Maghiar de Stat Csiky Gergely Timisoara – secţiunea Teatru Scurt – GARDENIA de Elzbieta Chowaniec, regia artistica Koltai M. Gabor
– ora 22:30 – Club Stage – Compania Frilensar din Iaşi – sectiunea Teatru Scurt – FRILENSAR de Enoch Darli

Luni 23 septembrie 2013

– ora 9:00 – ora 18:00 – Acces gratuit la Gradina Zoologica
– ora 17:00 – Scena mobila din spatele teatrului – Teatrul Regina Maria – JOC SI CANTEC FARA FRONTIERE
– ora 17:00 – Sala Studio – Teatrul National Mihai Eminescu Timisoara – sectiunea Teatru Scurt – DUMNEZEU E UN MAFIOT de Nick Mancuso, un concept de Doru Iosif
– ora 18:30 – Sala Mare – Teatrul National Vasile Alecsandri Iaşi – sectiunea Teatru Muzica Dans – DOMNUL SWEDENBORG VREA SA VISEZE, scenariul si regia artistica Mihai Maniutiu
– ora 20:00 – Club Stage – Compania de teatru Become, Sibiu – O AVENTURA GALANTA, un spectacol coordonat de Catalin Patru si Ana Mujat
– ora 20:30 – Casa de Cultura a Sindicatelor – Teatrul National Mihai Eminescu Timisoara – sectiunea Teatru Scurt – M-AM HOTARAT SĂ DEVIN PROST, adaptare dupa Martin Page, regia artistica Antonella Cornici
– ora 20:30 – Filarmonica de Stat Oradea – Teatrul Odeon Bucuresti– sectiunea Teatru Muzica Dans – SARAIMAN, un spectacol de dans contemporan si stand-up comedy cu Razvan Mazilu si Dan Badea

Marti 24 septembrie 2013

– ora 17:00 – Scena mobila din spatele teatrului – Fanfara Universitatii din Oradea – CONCERT DE MUZICA DE FANFARA
– ora 20:00 – Club Stage – Compania de teatru Become, Sibiu – CE-A AJUNS ROMANIA
– ora 20:00 – Moszkva Cafe – Teatrul Particular Brasov – TOXIC LOVE, de Sorin Misirianţu, regia artistica Dorina Roman
– ora 19:00 – Sala Mare – Teatrul Odeon Bucuresti – sectiunea Teatru Muzica Dans – spectacol invitat ASCENSIUNEA LUI ARTURO UI POATE FI OPRITA de Bertold Brecht, regia artistica Dragos Galgotiu
– ora 21:00 – Casa de Cultura a Sindicatelor – Teatrul Regina Maria Premiera in festival – spectacol cu publicul pe scena sectiunea Teatru Scurt – 8 FEMEI de Robert Thomas, regia artistica Radu Nichifor

Miercuri 25 septembrie 2013

– ora 17:00 – Scena mobila din spatele teatrului – Teatrul Regina Maria, Ansamblul Profesionist Crisana – CONCERT ANIVERSAR MARIA TANASE
– ora 17:00 – Sala Studio – Teatrul Tineretului Piatra Neamt – sectiunea Teatru Scurt – TAPE de Stephen Belber, regia artistica Razvan Muraru
– ora 19:00 – Sala Arcadia – Teatrul Regina Maria, Trupa Iosif Vulcan – sectiunea Teatru Scurt – SFARSIT DE PARTIDA de Samuel Beckett, regia artistica Emil Sauciuc
– ora 19:00 – Sala Mare – Les Rois Vagabonds, Franta – CONCERT PENTRU DOI CLOVNI cu Igor Sellem si Julia Moa Caprez
– ora 20:00 – Club Stage – Spectacol independent Satu Mare – PASAREA CARE NU E, un spectacol cu si de Raluca Mara
– ora 21:00 – Casa de Cultura a Sindicatelor – Teatrul Clasic Ioan Slavici Arad – spectacol cu publicul pe scenă – sectiunea Teatru Scurt – TAIETURA de Mark Ravenhill, regia artistica Alex Mihaiescu
– ora 21:30 – Scena mobila din spatele teatrului – Auăleu Teatru – sectiunea Teatru Scurt – CIRCUS MUNDI, regia artistica Ovidiu Mihaita

Joi 26 septembrie 2013

– ora 17:00 – Sala Studio – Teatrul National Lucian Blaga Cluj Napoca – sectiunea Teatru Scurt – BARRYMORE de William Luce, regia artistica Tudor Lucanu
– ora 19:00 – Filarmonica de Stat Oradea – Concert Simfonic
– ora 19:00 – Sala Arcadia – Compania Le Voyageur Debout, Franta – ZILE FERICITE, regia artistica Jean Luc Bosc
– ora 19:00 – Sala Mare – Teatrul Csokonai Debrecen, Ungaria – sectiunea Teatru Scurt – LUMANARILE ARD PANA LA CAPAT de Marai Sandor, regia artistica Domolki Janos
– ora 20:00 – Club Stage – Teatrul Pentru Puţini, Bucureşti – CHARLOTTE SALOMON de Ellen Kaplan, regia artistică Liana Ceterchi
– ora 20:00 – Moszkva Cafe – Teatrul In Culise, Bucureşti – OBSESSION de Edith Negulici, regia artistica Iulian Glita si Doru Zanfir
– ora 21:00 – Piata Regele Ferdinand – Trupa Artgotica, Sibiu – NOAPTEA MONŞTRILOR, spectacol de dans medieval, lupte cavaleresti, efecte pirotehnice spectaculoase si proiectii video 3D

WEEKEND 2 – PARCUL NICOLAE BĂLCESCU

Vineri 27 septembrie 2013

Festivalul International de Teatru Oradea

– ora 17:00 si ora 20:00 – Sala Mare – Teatrul Regina Maria, Trupa Iosif Vulcan – Premiera în festival – sectiunea Teatru Scurt – CEI CE NU UITA scenariul si regia artistica Gavriil Pinte
– ora 20:00 – Scena mobila din spatele teatrului – Compania Cirque Barbette, Belgia – WASTELAND, un spectacol de si cu Rosa Matthis, regia artistica Patricia Barakat
– ora 20:00 – Sala Studio – Teatrul National Radu Stanca, Sibiu în parteneriat cu Universitatea Lucian Blaga, Sibiu – MELODIE VARSOVIANA de Leonid Zorin, regia artistica Veronica si Catalin Patru
– ora 20:00 – Club Stage – Universitatea de Arta Teatrala, Bucuresti – KEAN dupa Jean-Paul Sartre si William Shakespeare, regia artistica Adrian Titieni
– ora 21:00 – Piata Regele Ferdinand – Trupa Artgotica, Sibiu – VLAD DRACUL, spectacol unic si inedit de efecte pirotehnice spectaculoase si proiecţii video 3D
– ora 21:00 – Filarmonica de Stat Oradea – spectacol independent Bucuresti – sectiunea Teatru Scurt – INTERVIU de Theo Van Gogh, regia artistica Bogdan Dumitrescu

Targul Palincarilor – Parcul Nicolae Balcescu

– ora 17:00 – ora 20:00 – Concert in aer liber sustinut de Ansambluri folclorice din judetul Bihor promovate de Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Tradiţionale Bihor: Ansamblul Bardauta – Borod, Ansamblul din Cabesti, Ansamblul din Luncsoara, Ansamblul din Madaras si Ansamblul din Tulca si solistii Violeta Gherman, Ioana Urs, Anca Pavel, Sabina Alb Leonte, Lucian Hus si Sinziana Toader
– ora 20:00 – ora 21:00 – Concert in aer liber sustinut de Ansamblul Folcloric Nuntasii Bihorului
– ora 21:00 – ora 22:00 – Concert in aer liber sustinut de Ion Dordoi

Sambata 28 septembrie 2013

– ora 12:30 – ora 19:00 – Acces gratuit in Turnul Primariei
Targul Palincarilor – Parcul Nicolae Balcescu
– ora 14:30 – ora 16:00 – Concert in aer liber sustinut de Ansamblul Folcloric Auşana
– ora 16:00 – ora 17:00 – Concert in aer liber sustinut de Grupul Meda Music
– ora 17:00 – ora 20:00 – Concert in aer liber sustinut de Ansambluri folclorice din judetul Bihor promovate de Centrul Judetean Pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale Bihor: Ansamblul din Suncuius, Ansamblul din Rosia, Ansamblul din Rabagani si Ansamblul Lazuri de Beius si solistii Blaga Octavian Andrei, Ioana Urs, Violeta Gherman, Anca Pavel, Ovidiu Piscoi, Monica Blaga
– ora 20:00 – ora 23:00 – Concert in aer liber sustinut de Feciorii Bihorului si solittii Sinziana Toader, Elena Serb, Simona Bejan, Lucian Hus, Gemenele din Bihor
Festivalul Internaţional de Teatru Oradea
– ora 17:00 – Casa de Cultura a Sindicatelor – Teatrul Bulandra Bucuresti – spectacol cu publicul pe scena – sectiunea Teatru Scurt – CONTRA PROGRESULUI de Esteve Soler, regia artistica Bobi Pricop
– ora 18:00 – Scena mobila din spatele teatrului – Hakeshet Klezner Band, Oradea – CONCERT DE MUZICA KLEZMER
– ora 19:00 – Sala Mare – Teatrul Nottara Bucuresti – secţiunea Teatru Scurt- premiera in festival – UN PIC PREA INTIM de Rajiv Joseph, regia artistica Cristian Juncu
– ora 19:00 – Filarmonica de Stat Oradea – Concert CELELALTE CUVINTE,iînceput de turneu national
– ora 21:00 – Sala Arcadia – M.A.S. Franta – sectiunea Teatru Scurt – TRES – spectacol muzical de Miguel-Ange
– ora 22:30 – Club Stage – Teatrul Mignon Bucuresti – sectiunea Teatru Scurt – MOFTUL ROMAN din Momente de I.L. Caragiale cu Lari Giorgescu

Duminica 29 septembrie 2013

Festivalul International de Teatru Oradea

– ora 17:00 – Sala Studio – Teatrul Pygmalion din Viena – PUSLAMAUA DE LA ETAJUL 13 de Mircea M. Ionescu, regia artistica Tino Geirun
– ora 19:00 – Sala Mare – FESTIVITATEA DE PREMIERE – Teatrul Regina Maria – sectiunea Teatru Muzică Dans – SCRIPCARUL PE ACOPERIS de Joseph Stein, regia artistica Korcsmaros Gyorgy
– ora 20:00 – Club Stage – Spectacol Independent – AMERICA SI ACUSTICA de Vlad Zografi, un spectacol cu si de Daniela Ionescu

Targul Palincarilor – Parcul Nicolae Balcescu

– ora 14:30 – ora 17:00 – Concert in aer liber sustinut de Feciorii Bihorului si solistii Ionoi Aurel, Remus Bondar, Ionel Ban, Ciprian Mocan, Nuntasii Bihorului si solistii Mariana Militaru-Blaj, Mihai Jula, Lia Beres, Nelu Oprean, Antoanela Ferche-Butiu, Florica Ruja, Maria Haiduc
– ora 17:00 – ora 18:00 – Concert in aer liber susţinut de Ansamblul Folcloric Ausana
– ora 18:00 – ora 19:30 – Concert in aer liber sustinut de Ansamblul Folcloric Bihorul cu Ansamblul Folcloric Crisana
– ora 19:30 – ora 20:00 – Concert in aer liber sustinut de Dana Ionela Jurjut
– ora 20:00 – ora 21:00 – Concert in aer liber sustinut de Grupul Marmasia din Maramures

Luni 30 septembrie 2013

– ora 9:00 – ora 18:00 – Acces gratuit la Gradina Zoologica

Miercuri 2 octombrie 2013

– ora 19:00 – Filarmonica de Stat Oradea – Concert Gheorghe Zamfir si Corul Fiat Lux

Joi 3 octombrie 2013

– ora 19:00 – Filarmonica de Stat Oradea – Concert Simfonic
– ora 14:00 – Sala Sporturilor “Antonio Alexe” – Deschiderea oficiala a Targului International de bunuri de larg consum
– ora 14:30 – Muzica ambientala – Scena amplasata in Parcare Sala Sporturilor
– ora 19:00 – Concursuri cu premii
– ora 20:00 – Concert in aer liber sustinut de Ansamblul LIOARA
– ora 21:00 – Concursuri cu premii
– ora 2130 – Concert in aer liber sustinut de MITICA NEGREAN si invitatii sai

WEEKEND 3 – PARCARE SALA SPORTURILOR

Vineri 4 octombrie 2013

Festivalul Vinului – Parcare Sala Sporturilor “Antonio Alexe”

– ora 12:00 – Muzica ambientala
– ora 19:00 – Concursuri cu premii
– ora 20:00 – Concert in aer liber sustinut de CORNEL BORZA
– ora 21:30 – Concert in aer liber sustinut de ANGELA RUSU

Sambata 5 octombrie 2013

– ora 12:30 – ora 19:00 – Acces gratuit in Turnul Primariei

Festivalul Vinului – Parcare Sala Sporturilor “Antonio Alexe”

– ora 12:00 – Muzica ambientala
– ora 18:00 – Concursuri cu premii
– ora 19:00 – Concert in aer liber sustinut de Artisti locali de muzica populara
– ora 21:30 – Concert in aer liber sustinut de Ansamblul Profesionist CRISANA

Duminică 6 octombrie 2013

Festivalul Vinului – Parcare Sala Sporturilor “Antonio Alexe”

– ora 13:00 – Muzică ambientala
– ora 18:00 – Concursuri cu premii
– ora 19:00 – Concert în aer liber sustinut de CLAUDIU BORZA
– ora 20:00 – Concert în aer liber sustinut de GHITA MUNTEANU
– ora 21:00 – Concert în aer liber sustinut de AUREL TAMAS

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 17:00 – Oraselul Copiilor – Promovare festival – Parada papusilor şi a personajelor Trupei Arcadia
Rock Filarmonica – 20 de ani de existenta
– ora 19:00 – Concert Aniversar Fundatia Rock Filarmonica

Luni 7 octombrie 2013

– ora 9:00 – ora 18:00 – Acces gratuit la Gradina Zoologica

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 10:00 – Sala Arcadia – Moment de magie cu Eduard & Bianca
– ora 10:30 – Sala Arcadia – Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia – FRUMOASA SI BESTIA (varsta 3+)
– ora 12:30 – Sala Arcadia – Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia – FRUMOASA SI BESTIA (varsta 3+)
– ora 17:00 – Strada Republicii (Pietonala) – Promovare festival – Parada papusilor si a personajelor Trupei Arcadia (de la magazinul Crisul inspre Sala Arcadia – Pasajul Vulturul Negru)

Marti 8 octombrie 2013

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 10:00 – Sala Arcadia – Teatru de Marionete, Arad – PINOCCHIO, spectacol cu proiectie 3D (vârsta 3+)
– ora 12:00 – Sala Arcadia – Teatru de Marionete, Arad – PINOCCHIO, spectacol cu proiectie 3D (vârsta 3+)
– ora 17:00 – Magazin Crisul – Promovare festival – Parada papusilor si a personajelor Trupei Arcadia
– ora 19:00 – Galeria “Euro Foto Art” – Expozitie de arta fotografica ale autorilor Ovi D.Pop – Stefan Toth AFIAP intitulata “Impresii din China”, in prezenta Excelenţei Sale doamnei Ambasador Huo Yuzhen si a consilierului cultural Yan Jianwu

Miercuri 9 octombrie 2013

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 10:00 – Sala Arcadia – Teatrul Szigligeti, Trupa Lilliput – KORMOS KEPPEL MUTOGAT, spectacol in limba maghiara (vârsta 3+)
– ora 10:00 – Strada Republicii (Pietonala) – Promovare Festival – Parada papusilor si a personajelor Trupei Arcadia (de la magazinul Crisul inspre sala Arcadia – Pasajul Vulturul Negru)

Joi 10 octombrie 2013

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 12:00 – Strada Republicii – Promovare Festival – Parada papusilor si a personajelor Trupei Arcadia (de la magazinul Crisul inspre Sala Arcadia – Pasajul Vulturul Negru)
– ora 16:00 – Sala Arcadia – Teatrul Ion Creanga – SEMINTE SEMI, spectacol cu public pe scena, dedicat copiilor intre 0 si 4 ani
– ora 18:00 – Sala Arcadia – Teatrul Ion Creanga – SEMINTE SEMI, spectacol cu public pe scena, dedicat copiilor intre 0 si 4 ani

PRIMARIA MUNICIPIULUI ORADEA – ORADEA 900 DE ANI

– ora 11:00 – Simpozionul Stiintific “Oradea 900” organizat de Primaria Municipiului Oradea in colaborare cu Universitatea din Oradea
– ora 19:00 – Filarmonica de Stat Oradea – Concert Simfonic

WEEKEND 4 – PARCUL 1 DECEMBRIE

Vineri 11 octombrie 2013

PRIMARIA MUNICIPIULUI ORADEA – ORADEA 900 DE ANI

– ora 11:00 – Simpozionul Stiintific “Oradea 900” organizat de Primaria Municipiului Oradea in colaborare cu Universitatea din Oradea
– ora 12:00 – ora 20:00 – Oraselul Copiilor – Festivalul Copiilor

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 10:00 – Sala Arcadia – Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia – HANSEL SI GRETEL (varsta 3+)
– ora 12:00 – Sala Arcadia – Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia – HANSEL ŞI GRETEL (vârsta 3+)
– ora 16:00 – Oraselul Copiilor – Promovare festival – Parada papusilor si a personajelor Trupei Arcadia
– ora 17:00 – Sala Arcadia – DESPRE ARTA PAPUSARILOR ROMANI, TOMA HOGEA – Lansare de carte, Editura Sedcom Libris
– ora 14:00 – Sala fostei Case de Cultura a municipiului – Festival Concurs CANTEC MANDRU DE PE CRIS, organizat de Ansamblul Folcloric Ausana
– ora 15:00 – Parc I. C Bratianu – Crosul Toamnei Oradene 2013-09-18
– ora 19:00 – Casa de Cultura a Sindicatelor – Concert de muzica populara cu invitati Dumitru Farcas, Nicolae Furdui Iancu, Dinu Iancu Salajanu, Sava Negrean Brudascu, prezinta Aurel Tamas

Sambata 12 octombrie 2013 – ZIUA ORASULUI ORADEA

– ora 10:00 – ora 20:00 – Oraselul Copiilor – Festivalul Copiilor
– ora 12:30 – ora 19:00 – Acces gratuit in Turnul Primariei

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 11:00 – Sala Arcadia – Teatrul Prichindel Alba Iulia – MICII MUSCHETARI – (varsta 3+)
– ora 17:00 – Sala Arcadia – Teatrul Prichindel Alba Iulia – MICII MUSCHETARI – (varsta 3+)

PRIMARIA MUNICIPIULUI ORADEA – ORADEA 900 DE ANI

Sedinta festiva a CLMO şi ceremonial militar si religios cu ocazia zilei de 12 octombrie 2013 – conform program

Programul zilei de 12 octombrie 2013

11:00 – 12:40 Sala “Traian Mosoiu” din Primăria Oradea Sedinţa festiva a Consiliului Local al municipiului Oradea
13:00 – 13:03 Statuia Ostasului Roman – Parcul 1 Decembrie Intampinarea oficialitatilor, prezentarea onorului, salutarea drapelului de lupta si ocuparea locului in dispozitiv
13:03 – 13:06 Intonarea Imnului National al Romaniei
13:06 – 13:25 Alocutiune privind insemnatatea evenimentului, rostita de:
– primarul municipiului Oradea – Ilie Bolojan
– invitat – se va stabili
13:25 – 13:40 Festivitatea depunerii de coroane, jerbe si buchete de flori la Statuia Ostasului Roman
13:40 – 13:45 Realizarea dispozitivului de defilare
13:45 – 13:50 Defilarea detasamentului de onoare şi prezentarea onorului
13:50 – 14:00 Casa Memoriala Aurel Lazar Deplasarea oficialitatilor la Casa Memoriala “Aurel Lazar”
14:00 – 14:03 Intonarea Imnului National al Romaniei
14:03 – 14:15 Festivitatea depunerii de coroane, jerbe si buchete de flori la placa comemorativa de pe fatada Casei Memoriale “Aurel Lazar”
14:15 – 14:20 Statuia Aurel Lazar Deplasarea oficialitatilor la Statuia Aurel Lazar
14:20 – 14:23 Intonarea Imnului National al Romaniei
13 – 14:30 Alocutiune privind personalitatea lui Aurel Lazar, rostita de:
– invitat – se va stabili
14:30 – 14:40 Festivitatea depunerii de coroane, jerbe si buchete de flori la Statuia Aurel Lazar
14:40 – 14:45 Realizarea dispozitivului de defilare
14:45 – 14:50 Defilarea detasamentului de onoare si prezentarea onorului

– ora 18:00 – Concert in aer liber sustinut de ANYSOUND
– ora 18:30 – Concert in aer liber sustinut de MAGNETON
– ora 19:00 – Concert in aer liber sustinut de NAGY FERO si BEATRICE
– ora 19:45 – Concert in aer liber sustinut de SHERBY
– ora 20:15 – Concert in aer liber sustinut de CRBL
– ora 21:00 – Concert in aer liber sustinut de SMILEY
– ora 22:40 – Joc de artificii

Duminica 13 octombrie 2013

– ora 10:00 – ora 18:00 – Oraselul Copiilor – Festivalul Copiilor

Festivalul pentru Copii Arcadia

– ora 11:00 – Sala Arcadia – Teatrul de Animatie Tandarica Bucuresti – POVESTEA PORCULUI – (varsta 3+)
– ora 17:00 – Sala Arcadia – Teatrul de Animatie Tandarica Bucuresti – POVESTEA PORCULUI – (varsta 3+)
– ora 17:00 – Sala Arcadia – Inchiderea festivalului pentru Copii Arcadia
– ora 12:30 – ora 19:00 – Acces gratuit in Turnul Primariei
– ora 19:00 – Concert in aer liber sustinut de ELECTRIC FENCE
– ora 19:45 – Concert în aer liber sustinut de CARGO
– ora 20:15 – Concert în aer liber sustinut de DIRECTIA 5

– ora 19:00 – Teatrul Regina Maria – Concert de opera TOSCA de G. Puccini – in colaborare cu Asocitţia Opera Per Sempre

toamnaoradeana2013_zpsa0cb774b.jpg

In incheiere: AICI aveti un tutorial, despre cum se organizeaza un eveniment cu mult suflet si stres. Cam asa trebuie facut.

Leave a Reply

Required fields are marked *.