Oradeni medaliati la atletism, judo, karate si taekwon-do !

| 0 comments

Recent s-au desfasurat niste competitii la atletism, judo, karate si taekwon-do, iar oradenii au obtinut medalii:

Campionatele Balcanice pentru Seniori in sala pentru seniori, Istanbul:
Andrei Sasca (CSU-CSM Oradea) – medalie bronz – saritura in lungime (7.34 metri)

Etapa finala a CN de Judo cadeti (u18), Deva:
Paula Canalas (CS Crisul) – medalie aur – 63 kg
Luca Kunszabo (JC Liberty LPS Bihorul) – medalie argint – +90 kg
Daniela David (CS Crisul) – medalie bronz – 70 kg
Bianca Maghiar (CS Crisul) – medalie bronz – +70 kg
Elvira Oros (CS Crisul) – medalie bronz – 52 kg
George Szalacsi (JC Liberty LPS Bihorul) – medalie bronz – 50 kg

Cupa Internationala de taekwon-do ITF din Slovacia:
Sergiu Manoliu (CS West Team) – loc1 – spargeri de forta, loc2 la tull si lupta
Marton Balazs (CS West Team) – loc2 – lupta, spargeri de forta, tehnici speciale si loc3 la tull

Faza zonala a Campionatului National de Karate Traditional, Cluj-Napoca:
Locuri 1: Kalman Szabolcs – fukugo individual, Kalman Szabolcs, Whol Otto – enbu masculin, Kalman Szabolcs, Whol Otto, Ristea George, Kiraly Mark – kumite echipe cadeti

Locuri 2: Kalman Szabolcs – kumite individual, Molnar Carina – kumite individual si fukugo individual la cadeti, Kalman Szabolcs, George Ristea, Kiraly Mark – kata echipe cadeti

Locuri 3: Kiraly Mark – kumite individual, Kalman Szabolcs – kata individual, Deszi Tamas – fukugo individual, George Ristea – fukugo individual si kumite individual masculin, Kiraly Mark, George Ristea George – enbu masculin, toti la cadeti, Ionel Bara – kata individual masculin si fukugo individual, Robert Botez – kumite individual masculin, la juniori
(toti de la CS UAMT-Universitatea Agora Oradea)

Cupa Banzai la Karate Shotokan, Arad:
Raul Chereches – loc1 – kumite cadeti +60 kg
Alin Lazuran – loc2 – kumite juniori -65 kg
Andrei Timofte – loc2 – kumite copii -40 kg
(toti de la Shogunul Oradea)

Leave a Reply

Required fields are marked *.