Poze si Premii Gala Sportului Bihorean 2012 !

| 0 comments

Stiu ca evenimentul a fost in 20 decembrie, dar din pacate n-am apucat sa scriu despre el pana acum.

La eveniment au fost premiati cei mai buni sportivi ai anului 2012 in Bihor, la probele olimpice si neolimpice.

Singurul lucru, care ma dezgusta e faptul ca iar echipa de spada n-a fost inclusa (loc 2 la CN si CR si particpanta la Cupa Campionilor Europeni). Tind sa cred ca cei de la DJTS au ceva personal cu acest sport. Acum nu cred ca mai e vb de puncte.

Probe Olimpice:

Laureati:

loc 1 – Poloistii oradeni Kadar Kalman, Nicolae Diaconu, Andrei Busila, Mihnea Chioveanu, Ghiban Alexandru impreuna cu judokanul Dan Fasie (antrenor Emil Morar) au fost desemnati sportivii anului 2012 pentru participarea la JO de la Londra, alaturi de nationala Romaniei.

sportiviGSB2012copy_zps4afe9112.jpg

loc 2 – Larisa Alexandra Florian – judo – antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco (LPS – CSS Liberty Oradea)
– loc 1 Cupa Europeana juniori u20 Tarvisio, Italia
– loc 1 Cupa Europeana juniori u20 Lyon, Franta
– loc 1 Cupa Europeana juniori u20 Kiev, Ukraina
– loc 1 Cupa Europeana juniori u20 Paks, Ungaria
– loc 1 Cupa Europeana seniori Belgrad, Serbia
– loc 1 Balcaniada juniori u20, Drobeta Turnu Severin
– loc 1 CN seniori
– loc 1 CN tineret u23
– loc 1 CN Scolar juniori u20
– loc 1 CN echipe juniori u20
– loc 1 CN lupta la sol (NeWaza) juniori u20
– loc 3 Cupa Mondiala seniori Bucuresti
– loc 5 CE tineret u23 Praga, Cehia
– loc 5 CE juniori u20 Porec, Croatia

larisaflorianGSB2012copy_zps1eb4a25c.jpg

loc 3 – Lorena Alexandra Podelenczki – judo – antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenco (LPS – CSS Liberty Oradea)
– loc 1 Cupa Europeana juniori u20 Tarvisio, Italia
– loc 1 Cupa Europeana juniori u20 Paks, Ungaria
– loc 1 Balcaniada juniori u20, Drobeta Turnu Severin
– loc 1 CN seniori
– loc 1 CN tineret u23
– loc 1 CN juniori u20
– loc 1 CN lupta la sol (NeWaza) juniori u20
– loc 2 CR seniori
– loc 3 Cupa Europeana juniori u20 Kiev, Ukraina
– loc 3 CN lupta la sol (NeWaza) seniori
– loc 5 CE juniori u20 Porec, Croatia
– participanta CE tineret u23 Praga, Cehia
– participanta Cupa Mondiala Seniori Budapesta, Ungaria
– participanta Cupa Mondiala Seniori Bucuresti

Matei Ioana – judo – antrenor Emil Morar (CSM Liberty Oradea)
– loc 2 CN seniori
– loc 3 Balcaniada seniori
– loc 7 CE u23 Praga
– loc 7 Cupa Europeana seniori Belgrad
Merge Adrian – judo – antrenor Emil Morar (CSM Liberty Oradea)
– loc 3 Cupa Europeana seniori
– loc 3 Balcaniad seniori
– loc 3 Cupa Romaniei seniori
– loc 5 CN seniori
– particpant CE seniori Belgrad

mateiioanaGSB2012copy_zps585962a1.jpg

Mititelu Denis – judo – antrenor Emil Morar – (CSM Liberty Oradea)
– loc 1 CN u23
– loc 1 Cupa Romaniei Seniori
– loc 2 CN seniori
– loc 3 Balcaniada seniori
– loc 3 Cupa Europeana seniori Belgrad
– loc 7 Cupa Mondiala seniori Roma
– participant CE u23 Praga

Korozsi Dorina – atletism (800 m si 4×400 m) – antrenor Kadas Karol (CS Crisul Oradea)
– loc 1 Balcaniada 800 m seniori
– loc 1 Balcaniada 4×400 m seniori
– loc 2 CN seniori

korozsidorinaGSB2012copy_zps690f2895.jpg

Pop Francesca – tir (pistol) – antrenor Let Vasile (CSU Oradea)
– loc 1 pistol precizie 40 focuri seniori
– loc 1 pistol viteza 40 focuri seniori
– loc 1 pistol echipe seniori
– loc 2 pistol sport seniori
– loc 1 pistol 40 focuri viteza juniori
– loc 2 40 focuri precizie juniori
– participant CE tineret

popfrancescaGSB2012copy_zpsb8ab0f18.jpg

Deiac Cornelia – atletism (saritura in inaltime) – antrenor Virgil Preda (CSM – CSU Oradea)
– loc 1 CN seniori sala
– loc 1 CN seniori aer liber
– loc 2 Balcaniada seniori
– participant CM seniori

deiaccorneliaGSB2012copy_zpsb9d72c04.jpg

Jocuri Sportive:
loc 1 – Echipa Polo Apa Seniori – antrenor Toth Laszlo si Cimpianu Ciprian – CSM Oradea
– loc 1 SuperLiga Nationala
(Barat Ferenc, Samuila Mircea, Baidoc Cosmin, Diaconu Nicolae, Chioveanu Mihnea, Popoviciu Alex, Busila Andrei, Cretu Andrei, Monostori Attila, Kadar Kalman, Dunca Gheorghe, Ghiban Alexandru, Csaszar Gyorgy, Cretu Dorin, Matei Guiman, Gogola Michal, Szabo Botond, Cimpianu Bogdan)

polosenioriGSB2012copy_zps56860f8b.jpg

loc 2 – Echipa Baschet Masculin Seniori – Cristian Achim si Calin Pop – CSM Oradea
– loc 5 CN Div A
(Nemanja Maric, Gediminas Navickas, Vasile Stefan, Milos Pesic, Sasha Topchov, Vladimir Milosevic, Silviu Lupusavei, Milos Markovic, Lazar Laszlo, Roland Torok, Horia Hora, Andrei Pascu, Bogdan Tibirna, Calin Pop, Laviniu Andrei)

loc 3 – Echipa de Polo Jun I – antrenor Eugen Bajenaru – CS Crisul
– loc 1 CN Jun I
– Sfarle Alexandru, Alexa Catalin, Paleacu Bogdan – loc 6 la CM din Australia, alaturi de Romania
(Tic Marius, Maior Doru, Pocian Serban, Sfarle Alex, Corodeanu Alex, Maczko Marc, Szilagy Otto, Cazacu Vlad, Paleacu Bogdan, Doha Stefan, Dolha Tiberiu, Sarkozi Gergo, Oros Cristopher, Alb Claudiu, Roman Razvan, Tifrea Rares)

polojunIGSB2012copy_zps8774d895.jpg

loc 4 – Echipa Baschet Feminin – antrenor Suzana Onaca – CS Mihai Eminescu
(Monica Anghel, Maria Ciordas, Timea Peter, Adelina Serb, Renata Rus, Vanesa Dimoftiu, Romana Caba, Monica Hadade, Rebeca Sala, Diana Moldoveanu, Daria Gavris si Bernadette Kiralyi)
– loc 1 CN jun II (5-ul turneului, Maria Ciordas si Peter Timea, cea mai buna aparatoare – Adelina Serb si MVP – Diana Moldoveanu)
– Maria Ciordas, Peter Timea, Serb Adelina, Moldoveanu Diana – lot national u16, iar Suzana Onaca a fost numita antrenoarea nationalei u16 pt CE din 2013.

baschetfemininGSB2012copy_zps82f607d7.jpg

loc 4 – Echipa de Polo Jun II – antrenor Eugen Bajenaru – CS Crisul Oradea
(Tic Marius, Maior Doru, Pocian Serban, Sfarle Alex, Corodeanu Alex, Maczko Marc, Szilagy Otto, Ban Vlad, Ban Razvan, Cazacu Vlad, Paleacu Bogdan, Tampu Vlad, Buzle Danut, Covats Victor, Terec Cristian, Hainer Eric)
– loc 1 CN jun II

polojunIIGSB2012copy_zps288964b4.jpg

Probe Neolimpice:

loc 1 – Iulian Surla si Aurelian Fleisz – judo kata – antrenor Alexandru Chirila (CSM Liberty Oradea)
– loc 1 CE kata judo seniori, Slovacia
– loc 3 CM kata judo, Italia

surlafleisz2012copy_zpsb42e3096.jpg

loc 2 – Eszenyei Peter si Jakab Istvan – wushu traditional – antrenor Romeo Gozner (CS Gold Dragon Oradea)
– loc 2 CM wushu traditional cu arme (lupta regizata)

peteristvanGSB2012copy_zpsd2c167b4.jpg

loc 3 – Ilas Marius Sebastian – karate kyokushin – antrenor Harris Wallmen (CSU Oradea)
– loc 3 CE seniori kumite open
– loc 3 CE seniori kumite cat -80 kg

mariusilasGSB2012copy_zps657d95d3.jpg

Laureati:
Pelle Carmen – karate kyokushin – antrenor Harris Wallmen (CSU Oradea)
– loc 1 CN seniori kumite cat +65 kg
– loc 5 CE seniori kumite open Anwerp, Belgia

pellecarmenGSB2012copy_zps86591079.jpg

Ganea Andreea – taekwon-do ITF – antrenor Romeo Tulkos (CS King Do Lions Oradea)
– loc 2 CN seniori lupta cat -63 kg
– loc 2 CN seniori spargere forta
– loc 3 CN seniori tull
– loc 3 CN seniori tehnici speciale
– loc 3 CE seniori spargere forta echipe
– loc 5 CE seniori lupta cat – 63 kg

ganeaandreeaGSB2012copy_zps42b3fe9a.jpg

Noaghi Evelin – taekwon-do ITF – antrenor Ruszkai Hajnalka (CS West Team Oradea)
– loc 1 CN seniori tehnici speciale
– loc 1 CN seniori spargere forta
– loc 1 CN seniori lupta 58 kg
– loc 3 CE seniori individual spargere forta Maribor, Slovenia
– loc 3 CE seniori echipe spargere forta

noaghievelinGSB2012copy_zps9dab7edd.jpg

Chirila Viviana – karate kyokushin – antrenor Harris Wallmen (CSU Oradea)
– loc 3 CE seniori kumite open
– loc 5 CE seniori kumite cat +65 kg

vivianachirilaGSB2012copy_zpsce2b8ea0.jpg

Sarkadi Attila – wushu traditional – antrenor Romeo Gozner (CS GOLD DRAGON ORADEA)
– loc 3 CM China – wushu traditional – Shaolinquan, fara arme (lupta regizata)

sarkadiattilaGSB2012copy_zpsa2b02862.jpg

Articole Relevante:

Gala CS Crisul Oradea 2012 !

Poze si Rezumat Gala Sportului Bihorean 2011 !

Poze si Rezumat Gala Sportului Bihorean 2010 !

Poze si Rezumat Gala Sportului Bihorean 2009 !

Leave a Reply

Required fields are marked *.