Poze Gala LPS Bihorul 2012 !

| 0 comments

Joi dupa-masa am fost prezent la Gala LPS Bihorul, unde au fost premiati cei mai buni sportivi ai liceului.

1. Larisa Florian – judo (52 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 1 Cupa Europeana Seniori Belgrad, Serbia
– loc 1 Cupa Europeana Juniori u20 Tarvisio, Italia
– loc 1 Cupa Europeana Juniori u20 Lyon, Franta
– loc 1 Cupa Europeana Juniori u20 Kiev, Ucraina
– loc 1 Cupa Euorpeana Juniori u20 Paks, Ungaria
– loc 1 Campionatele Balcanice u20 Drobeta Turnu Severin
– loc 1 CN Seniori
– loc 1 CN Tineret u23
– loc 1 CN Scolare Juniori u20
– loc 1 CN Echipe Juniori u20
– loc 1 CN Lupte la Sol (NeWaza) Juniori u20
– loc 3 Cupa Mondiala Seniori Bucuresti
– loc 5 Campionatele Europene de Juniori u23 Praga, Cehia
– loc 5 Campionatele Europene de Juniori u20 Porec, Croatia

larisaflorianlps2012_zps806fc9d7.jpg

2. Lorena Podelenczki – judo (70 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 1 Cupa Europeana Juniori u20 Tarvisio, Italia
– loc 1 Cupa Euorpeana Juniori u20 Paks, Ungaria
– loc 1 Campionatele Balcanice u20 Drobeta Turnu Severin
– loc 1 CN Seniori
– loc 1 CN Tineret u23
– loc 1 CN Juniori u20
– loc 1 CN Scolare Juniori u20
– loc 1 CN Echipe Tineret u23
– loc 1 CN Echipe Juniori u20
– loc 1 CN Lupte la Sol (NeWaza) Juniori u20
– loc 2 Cupa Romaniei Seniori
– loc 3 Cupa Europeana Juniori u20 Kiev, Ucraina
– loc 3 CN Lupte la Sol (NeWaza) Seniori
– loc 5 Campionatele Europene de Juniori u20 Porec, Croatia

lorenapodelenczkilps2012_zps4d53767d.jpg

3. Ligia Grozav – atletism (saritura in inaltime) – antrenor Virgil Preda
– participare CM Juniori I – Barcelona (loc 11)
– loc 2 Campionatele Balcanice Juniori I, Turcia
– loc 1 CN Tineret aer liber
– loc 1 CN Juniori I
– loc 1 CN Scolar
– loc 2 CN Tineret sala

3. Madalina Pantea – judo (70 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 1 CN Tineret u23
– loc 1 CN Juniori u20
– loc 1 CN Echipe Tineret u23
– loc 1 CN Echipe Juniori u20
– loc 1 CN Lupte la Sol (NeWaza) Seniori
– loc 1 CN Lupte la Sol (NeWaza) Tineret u23
– loc 2 Cupa Euorpeana Juniori u20 Paks, Ungaria
– loc 2 CN Seniori
– loc 2 CN Scolare Juniori u20
– loc 2 CN Lupta la Sol (NeWaza) Juniori u20
– loc 3 Cupa Romaniei Seniori
– loc 5 Cupa Europeana Juniori u20 Kiev, Ucraina
participare CE Juniori u20 Porec, Croatia si Cupa Mondiala Seniori Bucuresti

madalinaligialps2012_zpsc6680ff2.jpg
Madalina si Ligia

4. Andreea Geanina Florian – judo (57 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 1 CN Juniori u20
– loc 1 CN Scolare Juniori u20
– loc 1 CN Echipe Tineret u23
– loc 1 CN Echipe Juniori u20
– loc 3 Campionatele Balcanice Seniori Trebnije, Bosnia Hertegovine
– loc 3 Campionatele Balcanice Juniori u20 Drobeta Turnu Severin
– loc 3 CN Tineret u23
– loc 3 CN de Lupta la Sol (NeWaza) Juniori u20
– loc 5 Cupa Romaniei Seniori
– loc 5 CN Lupta la Sol (NeWaza) Seniori

andreeaflorianlps2012_zpscd843d68.jpg

5. Patricia Maria Petras – judo (52 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 1 Campionatele Balcanice Cadeti u17 Drobeta Turnu Severin
– loc 1 CN Cadeti u17
– loc 1 CN Echipe Tineret u23
– loc 1 CN Echipe Juniori u20
– loc 1 CN Lupta la Sol (NeWaza) Cadeti u17
– loc 2 CN Echipe Cadeti u17
– loc 2 CN Lupta la Sol (NeWaza) Tineret u23
– loc 2 CN Lupta la Sol (NeWaza) Juniori u20
– loc 3 Cupa Romaniei Seniori
– loc 3 CN Juniori u20
– loc 3 CN Scolare Juniori u20
– loc 7 Cupa Europeana Cadeti u17 Polonia
participare CE Cadeti u17 Bar, Muntenegru

patriciapetraslps2012_zpscc8a2dc4.jpg

6. Bertalan Farkas – judo (60 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 2 CN Seniori
– loc 2 CN Scolare Juniori u20
– loc 3 CN Tineret u23
– loc 3 CN Juniori u20

farkasbertalanlps2012_zps4df7bbc8.jpg

7. Florin Avram – judo (+100 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 3 Campionatele Balcanice Juniori u20 Drobeta Turnu Severin
– loc 3 CN Juniori u20
– loc 3 CN Scolare Juniori u20
– loc 3 CN Echipe Juniori u20

avramflorinlps2012_zpsc792a4a7.jpg

8. Georgiana Diana Pantea – judo (63 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 1 CN Scolare Juniori u20
– loc 1 CN Echipe Tineret u23
– loc 1 CN Echipe Juniori u20
– loc 2 CN Juniori u20
– loc 5 Cupa Romaniei Seniori
– loc 5 CN Tineret u23
– loc 5 Campionatele Balcanice Juniori u20 Drobeta Turnu Severin

georgianapantealps2012_zpsed4be6e7.jpg

9. Vlad Ioan Visan – judo (73 kg) – antrenor Aurelian Ciprian Fleisz
– loc 2 CN Tineret u23
– loc 2 CN Juniori u20
– loc 5 CN Seniori
– loc 5 Campionatele Balcanice Juniori u20 Drobeta Turnu Severin
participare CE Juniori u20 Porec, Croatia

vladvisanlps2012_zpsda4dfb0f.jpg

10. Iulian Ciuta – lupte greco-romane – antrenor Nelu Pop
– loc 1 CN Scolar
– loc 2 CN Juniori
– loc 1 CN National Echipe Juniori II

iulianciutalps2012_zpsf9c3b63c.jpg

Au mai fost premiat si copiii din cadrul liceului, Ioan Hora si Liviu Antal pentru rezultatele bune din Liga 1 de fotbal, Emil Morar, pentru calificarea echipei nationale de judo la JO Londra 2012, Nicu Diaconu, pentru participarea echipei de polo la JO Londra 2012 si Ionut Codrean, pentru cea mai buna nota la bacalaureat din Bihor (9.96). Mai jos aveti restul pozelor. Au fost prezente si politicieni, printre care si prefectul Claudiu Pop.

dannyCeva1's gala lps 2012 album on Photobucket

Leave a Reply

Required fields are marked *.