Poze Gala Premiilor LPS Bihorul 2011 !

| 0 comments

Joi am fost prezent la Gala Premiilor LPS Bihorul 2011. Anul acesta cei de la LPS au avut foarte multe performante printre care un titlu mondial si un titlu european. Ma bucur ca in sfarsit sportivii oradeni isi arata coltii. Sper insa sa nu se piara pe parcurs. Cea mai buna sportiva a fost declarata tot atleta Ligia Grozav, eleva lui Virgil Preda, un super antrenor.

Loc 1:
Ligia Grozav – saritura in inaltime – loc 1 CM juniori II, loc 3 la Festivalul Olimpic al Tineretului European, 2 x loc 2 la CN tineret, 2 x loc 1 la CN juniori si un loc 2 la CN juniori (AICI articolele)

/ligiagrozavlps2011.jpg

Loc 2:
Florian Alexandra Larisa – judo – loc 1 CE Cadeti u17, loc 3 CM Cadeti u17, loc 1 Festival Olimpic Tineret European, loc 9 CM juniori u20, loc 1 Campionate Balcanice seniori, loc 1 si 2 x loc 3 la Cupe Europeane Cadeti u17, loc 1 CN juniori u20, loc 1 CN scolare juniori u20, loc 1 CN cadeti u17, loc 1 la CN lupta sol u17 si loc 2 CN lupta sol tineret u23 – antrenor Felisz Aurelian (AICI articolele)

/florianlarisalps2011.jpg

Loc 3:
Podelenczki Lorena Alexandra – judo – loc 1 Campionate Balcanice juniori u20, participare la CE juniori u20, loc 1 CN tineret u23, loc 1 CN juniori u20, loc 1 CN juniori echipe u20, loc 1 CN lupta la sol juniori u20, loc 2 Cupa Romaniei seniori, loc 2 CN scolare juniori u20, loc 2 CN echipe tineret u23, loc 3 CN echipe seniori, loc 3 CN lupta sol tineret u23 – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/podelenczkilorenalps2011.jpg

Loc 4:
Farkas Bertalan – judo – loc 3 Campionate Balcanice seniori, participare Cupa Mondiala seniori, loc 2 CN seniori, loc 1 CN scolare juniori u20, loc 3 CN tineret u23, loc 3 CN juniori u20 – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/farkasbertalanlps2011.jpg

Loc 5:
Pantea Madalina Ioana – judo – loc 1 CN scolare juniori u20, loc 1 CN echipe juniori u20, loc 2 CN echipe tineret u23, loc 2 CN lupta la sol juniori u20, loc 2 CN lupta la sol tineret u23, loc 3 CN seniori, loc 3 CN open seniori, loc 3 Cupa Romaniei seniori, loc 3 CN juniori u20, loc 3 CN echipe seniori – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/panteamadalinalps2011.jpg

Loc 6:
Petras Patricia – judo – participare CM cadeti u17, loc 9 Festival Olimpic Tineret European, loc 1 CN cadeti u17, loc 1 CN echipe juniori u17, loc 2 CN juniori u20, loc 3 CN lupta la sol juniori u20, loc 3 CN lupta la sol cadeti u17 – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/petraspatricialps2011.jpg

Loc 7:
Bodea Razvan – judo – loc 3 Campionate Balcanice cadeti u17, participare FOTE 2011, loc 1 CN cadeti u17, loc 3 Cupa Europei cadeti u17, loc 3 CN echipe cadeti u17 – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/bodearazvanlps2011.jpg

Loc 8:
Pop Mircea Cristian – judo – loc 3 Campionate Balcanice juniori u20, loc 1 CN juniori u20 – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/popmircealps2011.jpg

Loc 9:
Pantea Georgiana – judo – loc 1 CN echipe juniori u20, loc 2 CN scolare juniori u20, loc 2 CN echipe tineret u23, loc 3 CN juniori u20, loc 3 CN echipe seniori – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/panteageorgianalps2011.jpg

Loc 10:
Ciuta Iulian – lupte greco-romane – loc 1 CN juniori II, loc 3 CN scolar – antrenor Nelu Pop (AICI articolele)

/ciutaiulianlps2011.jpg

Loc 10:
Petrica Sorin – judo – loc 2 CN scolare juniori u20, loc 2 CN juniori u20 – antrenor Fleisz Aurelian (AICI articolele)

/petricasorinlps2011.jpg

Loc 10:
Tamas Andras – lupte greco-romane – loc 3 CN juniori I, loc 3 Cupa Romaniei – antrenor Nelu Pop (AICI articolele)

/tamasandraslps2011.jpg

Au mai fost premiati:
Atletism: Huciu Paul, Lungu Jessica, Urs Richard, Bogdan Robert, Vladu Denis, Pop Mark, David Andrei, Bologa Ioana, Mindrila Geanina, Perte Sergiu, Negru Rares, Lazar Fazecas Bianca, Matyas Vad

Baschet: Ciordas Andrei, Andrei Laviniu, Tebies Radu

Judo: Florian Andreea Geanina, Leuce Maria, Avram Florin, Bondar Bogdan, Mezei Laurentiu, Mudura Darius, Suciu Florin, Popa Alex, Ludecher Dominic, Bibart Bianca, Stoica Andrei, Trif Rares, Pusztai David, Luncan Vlad, Farcas Sergiu, Stoica Razvan, Argyelean Bogdan, Popa Cristian, Kasziba David, Boldis Robert, David Dragos

Lupte Greco-Romane: Cretu Razvan, Oros Alexandru, Munteanu Valentin, Buzas Paul

Scrima: Lupas Daniel, Blaga Laviniu

Gimnastica Ritmica: Bianca Jurca, Covaci Andresa, Popovici Alexandra

Volei: Crisan Andrei, Majar Paul, Vaida Vlad, Pantea Valentin, Joo Andrei, Radu Vlad, Jugan Alin, Cirtea Adrian, Bode Alexandru

Restu pozelor mai jos:

Leave a Reply

Required fields are marked *.