Gala Premiilor CS Crisul Oradea 2011 !

| 1 Comment

Miercuri seara am fost prezent la Impero la Gala Clubului Sportiv Crisul (condus de Bungau Ionel), care si-a recunoscut sportivii, care au avut performante in 2011. Cea mai buna sportiva a fost Barna Ruth (judo), care e si vicecampioana mondiala de cadete.

Loc 1:
Barna Ruth – judo (antrenoare Olimpia Ianc) – loc 2 CM cadeti 40 kg, loc 3 CE cadeti 40 kg, loc 1 CN jun II 40 kg, loc 2 CN jun I 44 kg, loc 3 CN seniori 48 kg, loc 1 CN echipe jun II 44 kg, loc 2 CN / Ne-waza cadeti 48 kg, loc 1 Cupa Europeana Croatia u17 40 kg, loc 1 Cupa Europeana Cehia u17 40 kg, loc 3 Cupa Europeana Romania u17 44 kg, loc 5 Cupa Europeana Germania u17 40 kg

/barnaruthcrisul2011.jpg

Loc 2:
Mehes Alexandru – aruncarea ciocanului (antrenoare Mehes Livia) – participant CE tineret si juniori, loc 1 CN tineret sala, loc 1 CN tineret aer liber, loc 2 CN seniori sala, loc 3 CN seniori aer liber si loc 2 Campionate Internationale ale Romaniei

/mehesalexandrucrisul2011.jpg

Loc 3:
Lazar Fazekas Bianca – aruncarea ciocanului si discului (antrenoare Mehes Livia) – participanta CE tineret si juniori, loc 1 Campionate Balcanice junioare, loc 1 CN jun I sala, loc 1 CN jun 1 aer liber, loc 2 CN seniori sala, loc 2 CN tineret aer liber, loc 3 CN jun 1 (aruncarea discului)

/bianzafazekascrisul2011.jpg

Loc 4:
Bente Denisa – judo (antrenoare Olimpia Ianc) – loc 3 Campionate Balcanice u17 48 kg, loc 2 CN u17 48 kg, loc 1 CN u17 echipe 48 kg, loc 5 CN seniori 48 kg si loc 4 Cupa Europeana u17 44 kg

/bentedenisacrisul2011.jpg

Loc 5:
Sfarlea Larisa – box (antrenor Miklos Mihai) – loc 2 CN seniori 57 kg

/sfarlealarisacrisul2011.jpg

Loc 6:
Tic Marius (jun I, II, III), Paleacu Bogdan (jun I, II, III) si Sfarle Alexandru (jun I, II) – polo pe apa (antrenori Bajenaru Eugen la I si II si Ciprian Campianu la III) – loc 7 CE juniori, loc 1 CN jun III (fara Alexadru), loc 2 CN jun II si loc 2 CN jun I

/polocrisul2011.jpg

Loc 7:
Benea Bianca – scrima (antrenor Nicolae Ille) – loc 2 Jocurile Mondiale ale Copiilor echipe, loc 2 CN spada copii, loc 1 CN spada echipe copii, loc 1 Olimpicii Szolnok

/beneabiancacacrisul2011.jpg

Loc 8:
Biro David – scrima (antrenor Nicolae Ille) – loc 3 Jocurile Mondiale ale Copiilor individual, loc 3 CN spada echipe copii

/birodavidcrisul2011.jpg

Loc 9:
Halas Noemi – judo (antrenoare Olimpia Ianc) – loc 2 Ne-waza 57 kg jun II, loc 1 CN echipe jun II

/halasnoemicrisul2011.jpg

Loc 10:
Sallay Tamas – inot (antrenor Iles Zsolt) – loc 2 CN copii bras

/sallaytamascrisul2011.jpg

Sporturi Neolimpice

Gale Arnold – karate modern (antrenoare Tunde Mezei) – loc 2 CN seniori +85 kg

/galearnoldcrisul2011.jpg

Echipe
Jun I – polo – Loc 2 CN
Jun II – polo – loc 2 CN
Jun III – polo – loc 1 CN

Si o poza de grup:

/grupcrisul2011.jpg

One Comment

  1. Pingback: Benea Bianca si Biro David premiati la Gala CS Crisul 2011 ! || Scrima Oradea

Leave a Reply

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.