Rezultate Campionat National Karate Traditional Copii !

| 0 comments

In 8-10 aprilie a avut loc la Sala Sporturilor din Cluj Finala Campionatului National de Karate Traditional, categoria copii, organizata de Directia pentru Sport si Tineret Cluj. La competitie au participat 360 de sportivi de la 33 de cluburi. Oradea a fost reprezentata de CS Todome Oradea (instr Popa Alina), C.S. UAMT – Univ. Agora (antr. Vancea Pavel, instr Campan Melania si Bernath Csaba) si C.S. Fudoshin Oradea (antr. Mihai si Adriana Turla). Concursul de la Cluj, care a avut probe de kata, kumite, enbu masculin si mixt la individual si echipe, a fost unul foarte strans pentru ca intre locurile fruntase au fost si diferente de o zecime. Mai jos aveti castigatorii oradeni:

Loc 1:
Moga Andrei, Kalman Szabolcs – enbu masc, C.I – C.S. UAMT –Univ. Agora
Luca Darius si Tautan Ionut – enbu masc. C.IV- C.S. UAMT –Univ. Agora

Loc 2:
Moga Andrei, kata ind. C.II- C.S. UAMT –Univ. Agora
Kalman Szabolcs, kata ind. C.I.- C.S. UAMT –Univ. Agora
Moga Andrei, Kalman Szabolcs, Luca Andrei – kata ech. –C.II – C.S. UAMT –Univ. Agora
Butnaru Isabella, Privigyei Klaudia si Mocanu Stefania – kata ech. C.IV – C.S. Todome Oradea

Higyed Erik, kata ind. C.III – C.S. UAMT –Univ. Agora
Kiraly Mark, Ristea George, Deszi Tamas, kata ech.– C.I – C.S. UAMT –Univ. Agora

In clasamentul pe echipe, in cadrul Cupei “Palatul Copiilor”, C.S. UAMT – U. Agora s-a clasat pe locul 3, cu 670 pct, fiind devansata de Palatul Copiilor din Cluj Napoca (760 pct) respectiv castigatoarea Cupei, C.S. Washi Craiova (1300 pct).

Stiam ca vom avea o misiune dificila la aceasta competitie. Am avut de infruntat adversari bine pregatiti, iar concursul a a fost foarte echilibrată d.p.d.v.. valoric. Din aceste motive pretuim orice medalie cucerita si ma bucura foarte mult titlurile nationale obtinute. Vreau sa aduc multumiri firmei SC Isrom Impex SRL pentru sprijinul acordat si la aceasta competie, dar si comitetelor de parinti ale cluburilor, a declarat Pavel Vancea