Sferturi Cupa LEN 2010/2011 la polo: Poze CSM Oradea – Honved Budapesta (12-11)!

| 0 comments

Azi seara a avut loc returul sferturilor Cupei LEN la polo. Unul dintre meciuri a fost intre CSM Oradea si Honved Budapesta. In tur au batut ungurii cu 12-9, iar acum noi trebuia sa batem la patru goluri. Am inceput destul de slab, dar dupa aceea ne-am dat drumul si a fost cand am condus si cu patru goluri. Pana la urma s-a terminat egal (9-6), in timpul regulamentar si s-a mers la cele doua reprize de prelungiri, a cate cinci minute. Dupa cele doua reprize, s-a terminat egal (10-7) si jocul trebuia sa fie decis la loviturile de la cinci metri. Noi am ratat de doua ori, iar ungurii s-au calificat in semifinalele Cupei LEN. Puteam sa-i batem, dar parca n-am vrut. Ne-am batut singuri, ratand o droaie de ocazii. Oricum felicitari baietilor ca au mai ajuns o data pana aici, tinand cont ca din echipa maghiara au facut parte cativa campioni olimpici cu Ungaria, printre care si portarul Gergely. Echipa de polo, pe langa cele de baschet si scrima, ne face sa ne simtiti mandri.