Gala Premiilor LPS 2010 !

| 0 comments

Liceul cu program Sportiv din Oradea si-a premiat vineri sportivii.

Locul 1

Florian Larisa – 52 kg – judo – locul 5 CM Juniori, locul 5 la CE de cadeti, locul 1 la C Balcanice de juniori, locul 1 la C Balcanice de cadeti, locul 1 la Cupa Europeana de cadeti de la Szchyrk (Polonia), locul 2 la Cupa Europeana de cadeti de la Zagreb (Croatia), locul 3 la Cupa Europeana de cadeti de la Teplice (Cehia), locul 3 la Cupa Europeana de cadeti de la Ploiesti (Romania), locul 1 la CN de juniori, locul 1 la CN de cadeti, locul 3 la CN de seniori, locul 1 la CN pe echipe cadeti, locul 2 la CN echipe juniori, locul 1 la CN kata seniori

florianlarisa.jpg

Locul 2

Podelenczki Lorena – 70 kg – judo – a participat la CE cadeti, locul 3 la Cupa Europeana de cadeti de la Zagreb (Croatia), locul 2 la Cupa Euripeana de cadeti de la Teplice (Cehia), locul 2 la Cupa Europeana de cadeti la (Ploiesti), locul 2 la C Balcanice juniori, locul 3 la C Balcanice cadeti, locul 1 la CN juniori, locul 1 la CN cadetim locul 3 la CN seniori, locul 2 la CN echipe juniori, locul 1 la CN echipe cadeti, locul 1 la CN NeWaza (lupta la sol)

podelenczkilorena.jpg

Locul 3

Tamas Attila – lupte greco-romane – Locul 17 la CM, locul 1 la CN juniori I, locul 2 la CN seniori

Locul 4

Farkas Bertalan – (50 – 55 kg) – judo – participant la CE cadeti, locul 3 la C Balcanice cadeti, locul 1 la CN cadeti, locul 3 la CN juniori, locul 3 la Cupa Europeana cadeti, locul 1 la CN echipe cadeti

farkasbertalan.jpg

Locul 5

Grozav Ligia – atletism – saritura in inaltime – locul 1 la C Balcanice juniori, locul 3 la CN tineret, locul 2 la CN juniori I (aer liber), locul 3 la CN juniori I (sala), locul 2 la CN juniori II (aer liber), locul CN juniori II (sala), locul 2 la CN scolar

grozavligialps.jpg

Locul 6

Foltut Sergiu – atletism – saritura in lungime – locul 1 la CN juniori I (sala), locul 2 la CN tineret (aer liber), locul 2 la CN juniori I (aer liber)

flotussergiu.jpg

Locul 7

Petras Patricia – 44 kg – judo – locul 1 la Cupa Mondiala U15 (jun III) de la Gyor (Ungaria), locul 3 la C Balcanice U15, locul 1 la CN juniori U15, locul 3 la CN cadeti ind, locul 1 la CN echipe cadeti, locul 1 la CN echipe U15, locul 1 la CN U15 NeWaza

petraspatricia.jpg

Locul 8

Cartis Beniamin – 60 – 66 kg – judo – locul 1 la C Balcanice cadeti, locul 1 la CN cadeti ind, locul 1 la CN echipe

cartisbeniamin.jpg

Locul 9

Borlea Alexandru – 90 kg – judo – locul 1 la CN juniori, locul 5 la CN tineret U23

borleaalexandru.jpg

Locul 10

Pantea Madalina – 63 kg – judo – locul 3 la C Balcanice cadeti, locul 5 la Cupa Europeana de la Ploiesti (Romania), locul 5 la CN seniori, locul 3 la CN cadeti ind, locul 1 la CN echipe cadeti, locul 2 la CN echipe juniori

panteamadalina.jpg

Florian Andreea – 57 kg – judo – locul 1 la CN cadeti ind, locul 2 la CN scolar juniori, locul 1 la CN echipe cadeti, locul 1 la CN kata seniori, locul 2 la CN echipe juniori, locul 3 la CN NeWaza

florianandreea.jpg

Locul 1 la echipe

Echipa de baschet masculin LPS CSS Bihorul U18 – locul 2 la CN juniori I
(Horia Rosu, Cristian Chereji, Catalin Horga, Laviniu Andrei, Levente Teicsi, Paul Pasula, Raul Pop, Andreas Krausz, Sabin Gherdan, Radu Tibies, Alex Pop, Octavian Maghiar, Andrei Ciordas) – prof Cures Alin

baschetmasculinlps.jpg

Locul 2

Echipa de baschet masculin LPS CS Bihorul U20 – locul 2 la Olimpiada Nationala Sportului Scolar si locul 1 la Cupa Liceelor
(Cristian Chereji, Catalin Horga, Laviniu Andrei, Raul Pop, Pop Sergiu, Lasc Silviu, Daragiu Levente, Bungau Mihai, Vesa Darius, Derechichei Andrei) – prof Cires Alin si Scheiner Valeria

Locul 3

Echipa de baschet feminin – locul 2 la Olimpiada Nationala a Sportului Scolar
(Vlaicu Alexandra, Musca Anda, Ulica Loredana, Gherle Alexandra, Tigan Carla, Vlaicu Alice, Malan Merian, Mester Gabriela, Anton Andrada) – prof Bulzan Felicia si Scheiner Valeria

baschetfemininlps.jpg

Locul 4

Echipa de judo feminin LPS CSS Bihorul – JCC Liberty U20 – locul 2 la CN juniori I
(Stefanescu Andreea, Florian Larisa, Bibart Bianca, Florian Andreea, Pintea Adina, Pantea Georgiana, Pantea Madalina, Leuce Maria, Podelenczki Lorena, Kralic Dana) – prof Fleisz Aurelian

judofemininlps.jpg

Locul 5

Echipa de judo masculin LPS CSS Bihorul – JC Liberty U17 – locul 1 CN juniori II
(Cercea Marcel, Ilie Alexandru, Farkas Bertalan, Trif Rares, Pop Mircea, Stoica Andrei, Cartis Beniamin, Pusztai Savid, Bogdan Alexandru, Lupascu Cristian, Bogdan Razvan, Avram Florin) – prof Fleisz Aurelian

judomasculinlps.jpg

Echipa de judo feminin LPS CSS Bihorul – JC Liberty U17 – locul 1 CN juniori II
(Nicolaescu Oana, Petras Patricia, Stefanescu Andreea, Florian Larisa, Florian Andreea, Pintea Adina, Pantea Madalina, Pantea Georgiana, Podelenczki Lorena) – prof Fleisz Aurelian

Restul pozelor:

Articole Relevante:

CSM Oradea si-a premiat sportivii !

Gala Premiilor CSU Oradea 2010 !

Poze si Rezumat Gala Sportului Bihorean 2009 !

Poze si Rezumat Gala Sportului Bihorean 2008 !

Leave a Reply

Required fields are marked *.


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.