Diana Bulimar, vicecampioana olimpica in proba de sol, la Jocurile Olimpice de Tineret de la Singapore !

| 0 comments

Gimnasta noastra a reusit sa castige astazi medalia de argint in proba de sol din cadrul Jocurilor Olimpice de Tineret de la Singapore. Romanca noastra a reusit sa-si treaca in palmares un punctaj foarte bun (14 325) fiind devansata doar de chinezoaica Sixin Tan (14 525). Locul trei i-a revenit rusoaicei Viktoria Komova (14 175). In prima zi de concurs i-a s-a clasat pe locul sase in finala de individual compus. Felicitari Diana si La Multi Ani! Chiar astazi sportiva noastra a implinit 15 anisori.

Diana Bulimar, Sixin Tan si Viktoria Komova

poza daylife.com

Alte Rezultate:

Marius Radu s-a clasat pe locul sase in finala de la 100 de metri liber, inot
Florin Croitoru s-a clasat pe locul cinci la categoria 56 kg, haltere
Dragos Sirbu s-a clasat pe locul opt dupa ce a pierdut in sferturile de finala a probei de sabie in fata unui german
Lucian Ciovica s-a clasat tot pe locul opt dupa ce a pierdut in sferturile de finala a probei de spada in fata unui italian
Amalia Tataran a pierdut tot in sferturi in proba de spada feminin in fata unei americance
Carina Bianca Macavei locul 22 in proba de de 100 de metri spate, inot
Alexandra Dobrin locul 25 in proba de 100 de metri spate, inot
Monica Florea s-a clasat pe locul cinci in finala de 3000 de metri
Claudiu Cimpoeru s-a clasat pe locul zece in finala de 3000 de metri
Andrei Liferi s-a clasat pe locul patru in finala de canoe 1 sprint
Alexandra Pop a pierdut in sferturile de finala a categoriei de 52 de kg, judo in fata unei americance
Ioan Visan s-a clasat pe locul 7 in proba de judo la categoria 55 kg dupa ce a fost invins de un georgian