Romania in sferturile de finala la Campionatul Mondial de polo !

| 2 Comments

Echipa nationala de polo a Romaniei s-a calificat in sferturile de finala la Campionatul Mondial de Natatie din Italia dupa ce au batut echipa Australiei (7-5) la baraj pentru iesirea din grupe. In grupe am batut tara gazda Italia (6-5), Macedonia (6-4), iar SUA, vicecampioana olimpica ne-a batut la un scor foarte strans (7-5). Marti va urma meciul din sferturile de finala contra campioanei mondiale, si anume Croatia (ora 16:00). Se vede de la o posta ca echipa Romaniei a suferit o schimbare radicala de cand a venit antrenorul Istvan Kovacs. Se vede clar ca baietii nostri lupta pana in ultimul minut si nu doar prima repriza cum au facut pana acuma. Felicitari baieti! Hai Romania, putem sa batem si Croatia!

Sursa poza: Prosport