Infrangere: CFR Cluj – Bordeaux 1 – 2 !

| 3 Comments

Inaintea acestui meci toata lumea zicea ca o sa bata clujenii si inca foarte lejer. Meciul a inceput prost pentru romani, francezii deschizand scorul prin jucatorul de nationala, Gourcuff. N-a trecut mult timp si am egalat prin Dani. Inainte cu putin timp de finalul primei reprize, francezii au beneficiat de o lovitura libera iar Wendel nu ne-a iertat, ce gol superb. Practic din a doua repriza clujenii trebuia sa atace ca nu aveau nimic de pierdut si poate puteam chiar sa si invingem. Romania a dovedit-o inca odata ca nu stie sa atace cand este nevoie sau altadata sa apere un rezutat. Parca ne e frica, pe cuvant daca am mai vazut asa ceva undeva. E CFR Cluj o echipa un pic mai bine organizata decat Steaua dar marti seara au jucat urat de tot, s-a vazut clar ca a lipsit Trica. Culio nimic dupa AS Roma, Dubarbier slabut, Peralta la fel, care mi-au placut au fost Stancioiu, Muresan, Dani si Tony, singurul care ar avea loc in nationala Romaniei oricand. Oricum mai avem sanse si sper sa-i batem pe italieni si poate si pe englezi. Meciul din Liga Campionilor s-a terminat CFR Cluj – Bordeaux 1 – 2, astfel am trecut pe ultimul loc al grupei.