Alina Dumitru, medalie de bronz la Grand Slam Judo Paris 2012 !

| 0 comments

Alina Dumitru nu inceteaza sa ne uimeasca pentru ca mai aduce o medalie de bronz judo-ului romanesc. Alina Dumitru a participat la Grand Slam-ul de la Paris unde a ajuns pana in semifinale la 48 kg. Din pacate a fost invinsa de brazilianca Sarah Menezes. Nu conteaza. Vine CE si JO 2012 si o sa fie din nou acolo sus. Pentru noi esti o campioana.

Alina Dumitru, ultima din dreapta

poza ijf.org

Andreea Chitu si Corina Caprioriu au fost invinse in primele tururi la 52 respectiv 57 kg

Oradeanii Costel Danculea si Marian Halas au fost invinsi de mongolezul Nyam-Ochir Sainjargal in turul trei la 73 kg respectiv de portughezul Diogo Lima in turul doi la 81 kg. Radu Valentin a fost invins de brazilianul Hugo Pessanha in turul trei la 90 kg si Vladut Simionescu a fost invins de japonezul Ryuta Ishii in primul tur.

Articole Relevante:

Alina Dumitru, medalie de bronz la GP de Judo de la Amsterdam !

Alina Dumitru si Andreea Chitu, medalii de bronz la Jocurile Mondiale ale Armatei de la Rio de Janeiro !

Oradeanul Dan Fasie, Alina Dumitru, Andreea Chitu, medalii de argint si bronz la Cupa Mondiala de Judo de la Sao Paolo!

Alina Dumitru si Corina Caprioriu, aur si bronz la CE de Judo de la Istambul !