AC Milan – Campioana Europei !

| 7 Comments

Ieri seara s-a desfasurat la Atena, finala Champions League la fotbal dintre AC Milan si Liverpool. AC Milan a castigat cu 2 – 1 datorita golurilor date de Inzaghi in minutele 45 respectiv 82. Amandoua echipele au jucat senzational dar in aceasta seara, trebuie sa recunoastem, Milan a fost mai buna. A fost cu mult peste Liverpool. Oricum Kuyt a dat un superb in minutul 89. Daca cei de la Liverpool isi aprindeau motoarele mai repede, de prin minutele 50, 60 eu cred ca aveau sanse sa castige meciul. Asta este, au castigat cei mai buni. Sa speram ca sezonul viitor va fi unul si mai spectaculos ca cel de anul acesta. Sincer sa fiu :) eu am tinut cu Milan :)

7 Comments

1. “Milan a fost mai buna. A fost cu mult peste Liverpool”- in niciun caz nu s’a intamplat acest lucru.In prima repriza Milan nu a miscat in fata lui Liverpool,multe greseli in aparare,un Kaka anihilat total de Mascherano (poate asta a fost unul din motivele jocului slab) si cu un gol mai mult decat norocos(nu stiu ce a mancat Inzaghi cand era mic :D).Nici a2-a repriza nu pot spune ca a apartinut Milan’ului,a fost echilibrata, cu o ocazie imensa ratata de Gerard, cu un gol simplu al lui Inzaghi si agonia golului marcat de Kuyt.S’a vazut echipa norocoasa aseara.Da! am tinut cu Liverpool si pot sa zic ca m’a mahnit mult rezultatul,nu pentru ca a castigat MIlanul ci pentru ca nu merita!

2. Si eu am tinut tot cu Milan, dar am crezut ca bate Liverpool. Imi pare bine ca Milan si-a luat revansa in fata lui Liverpool :)

Cat despre meci, nu a fost cine stie ce in prima repriza… cam putine faze periculoase, noroc cu Kaka care a facut ceva spectacol :D la a 2a repriza n-am fost prea atent ca tot adormeam :)) dar a fost mai spectaculoasa… parca :D

3. daca e sa o luam asa, nici una nu meritau sa castige dar se vede experienta spartanilor milanezi plus cateva greseli de arbitraj.. oricum recunosc ca au avut si noroc italienii plus oboseala care s-a adunat de-a lungul sezonului (amandoua echipele au jucat pe 3 fronturi)..

4. Go Milan … echipa de suflet din semifinale :D

5. imi pare rau ca nu am fost la pariuri :(((

6. Am inteles ca a fost un meci pe cinste. Din pacate n-am putut sa-l vad. GG Milan.

7. Ai o greseala. Golului lui Kuyt, o fi fost el superb, dar a fost din offside ;)